Каталог

О сайте

Этот сайт создан с помощью программы "Мини-Сайт".
ООО "Корс-Софт" - программы для бизнеса. www.kors-soft.ru


Біографія Ф.П.Людного

Фото Інформація
Частина І
Частина І
Ми живемо в неповторний час, у героїчну епоху. Героїзм – найвище виявлення самовідданості і мужності окремої людини або й цілої групи людей. Черкащина має багато видатних людей, які позитивно впливають на розвиток області. І саме такою людиною є Федір Петрович Людний. В його житті відбилася історія. Людний Ф.П. ветеран війни, підполковник у відставці, учитель-історик з Кам’янки. Федір Петрович народився у багатодітній сім’ї селянина 18 жовтня 1926 р. в селі Русанівка Сумської області. Дитинство його було дуже тяжким. Батько помер від зараження крові. Тяжким був 1933 рік. Першою від голодомору померла сестричка, потім дідусь і бабуся, друга сестричка і мати. Він вижив завдяки тому, що його всиновила батькова сестра. Малий Федір збагнув, що вирватись з сільської безпросвітності він може лише здобувши освіту, тому вчився завжди на „відмінно”.
Частина ІІ
Частина ІІ
Бойове хрещення Федір Людний одержав на Сандомирському плацдармі за Віслою в Польщі. Сержантське звання йому присвятили після перших боїв, переконавшись, що він уміло командував своїм маленьким підрозділом. За участь у кривавих напружених боях на Сандомирському і Одеському плацдармах представили до ордена Червоної Зірки, якого він отримав уже в Австрії, куди потрапив служити після госпіталю. Після демобілізації Федір Людний вступив на заочне відділення історико – філологічного факультету Сумського педінституту. Був направлений на роботу в Кам’янський район. Спочатку Федір Петрович викладав історію в Михайлівській школі, згодом перевівся працювати в Кам’янку. Через деякий час Людного запросили на посаду інспектора райвідділу наросвіти. Став лектором – міжнародником товариства „Знання”. Часто друкувався в газетах: „Радянська правда”, „Правда України”, „Сільські вісті”, „Трудова слава”, „Молодь України”. Його співпраця із газетами триває і зараз.
Частина ІІІ
Частина ІІІ
В 1997р. у черкаському видавництві „Сіяч” вийшла перша публіцистична книга „Шляхами відродження” про с. Косарі і спиртогорілчаний завод. Присвятив цю книгу Д.І Коломійцю. 2001 року в Києві з’явилась ще одна книга „Черкащина в роки війни”. Цього ж року вийшла книжка дитячих оповідань „Дарунок бабусі” на радість малим читачам. У видавництві „Дельфін” вийшла художньо-публіцистична книга про історію м. Кам’янки і спиртогорілчаного заводу „З мрією в майбутнє”. В книгі „Дорогами війни” вміщено 130 розповідей про побратимів - фронтовиків переважно із Кам’янського району. Педагогічний стаж Федіра Людного 63 роки. Він нагороджений двома грамотами Міністерства освіти, грамотою ЦК ЛКСМУ, значком „Відмінник народної освіти”, присвоєно звання „Старший учитель”. Має орден Червоної зірки і Вітчизняної війни І ступеня та багато інших нагород. Федір Петрович Людний є прикладом мужності і незламності не тільки для його учнів, але й для кожної людини, яка його знає.